DTF MIDI45

Nowa kompletna i w pełni zautomatyzowana linia do produkcji transferów DTF – DTF.PL MIDI45 to rozwiązanie dla firm, dla których ważny jest szybki czas realizacji zleceń, wysokiej jakości, precyzyjne i powtarzalne nadruki, ale szukają kompaktowej wielkości urządzenia. To rozwiązanie również dla tych, którzy do tej pory zamawiali produkcję transferów DTF na zewnątrz a teraz chcieliby uniezależnić się od podwykonawców, przejąć pełną kontrolę nad jakością wydruków oraz skrócić czas realizacji zamówień.

drukarka do dtf midi45

Cały zestaw obejmuje następujące elementy:

 • drukarka + proszkarko-suszarka DTF.PL MIDI45, tworzące jedną linię z możliwością druku kolorami CMYK oraz kolor biały w jednym przebiegu, z certyfikatami bezpieczeństwa (zabezpieczenia wykonane wg polskich norm przez naszych techników),
 • Komputer dopasowany wydajnością do potrzeb oprogramowania CADLINK oraz pracą z plikami graficznymi, Windows PRO,
 • oprogramowanie CADLink,
 • zestaw startowy atramentów DTF KODAK (CMYK x 1 litr),
 • transport (bez wniesienia do pomieszczenia),
 • instalację, szkolenie z obsługi i konserwacji podczas instalacji,
 • instrukcja obsługi linii w języku polskim.

Korzyści

 • Produkcyjna prędkość wydruku, porównywalna z większymi urządzeniami DTF – 720x900dpi– 8 mkw/h
 • Kompaktowa budowa – urządzenie zmieści się w większości standardowych futryn (80cm)
 • Zautomatyzowany, bezpieczny proces produkcji- grzebieniowy czujnik antykolizyjny folii oraz system detekcji podniesienia folii – SDPF
 • Fotograficzna jakość nadruków- dzięki głowicom Epson I1600, tuszom do DTF KODAK i oprogramowaniu CADLINK (właściwe profile i zarządzanie barwą)
 • Szerokość robocza do 43cm – wiele kopii na jednym obszarze roboczym
 • Transfer bez pre-treatmentu, na podłoża inne niż bawełna
 • Pełnokolorowe, elastyczne transfery bez wycinania i obierania

Pobierz broszurę

Najczęściej zadawane pytania

Jak zrobić nadruk DTF?

Proces tworzenia nadruku rozpoczyna się od umieszczenia w drukarce DTF rolki z folią przeznaczoną do zadruku w tej technologii. Po wybraniu grafiki do druku, maszyna nanosi na folię warstwę kolorowego oraz białego atramentu. Następnie, na zadrukowaną powierzchnię nakładana jest druga warstwa, składająca się z kleju proszkowego. Zanim folia wyjedzie z drukarki DTF, ostatnim etapem jest żelowanie nadruków w tunelu suszącym. Po naniesieniu wszystkich warstw, gotowa do termotransferu folia wyjeżdża z drukarki i jest automatycznie nawijana na rolkę.
Gdy mamy tak przygotowany wzór, możemy przejść do transferu na wybrane podłoże, głównie DTF stosujemy na tekstyliach, ale podłoża, na które możemy transferować wydruki są bardzo różne. Zadrukowaną folię pozycjonujemy na docelowym produkcie (np. koszulce), a następnie wgrzewamy za pomocą prasy termotransferowej. Od tego momentu nadruk DTF jest już połączony z materiałem, po transferze w zależności od rodzaju folii możemy ją odseparować od podłoża na zimno, ciepło lub gorąco od razu po otwarciu prasy. Aby uzyskać najlepszy efekt druku, zalecamy wykonanie post-pressingu, który polega na 10-15 sekundowym dogrzaniu nadruku, uprzednio przykrytego papierem teflonowym lub papierem siliconowanym w zależności od tego na jakim efekcie wykończenia nam zależy – czy ma to być mocny błysk czy półmat. Ten proces sprawia, że nadruk zostanie lepiej osadzony i w efekcie stanie się bardziej wytrzymały.

Co jest potrzebne do druku DTF?

 1. Drukarka do DTF z wbudowaną proszkarką i tunelem suszącym lub urzędzenie DTG do druku arkuszowego na folii.
 2. Folia do termotransferu DTF, atramenty i proszek transferowy. W ofercie API.PL znajduje się specjalnie wyselekcjonowany i przetestowany zestaw folii, atramentów i proszków marki Kodak, które wspólnie stosowane zapewniają stabilność nadruków.
 3. Prasa termotransferowa dostosowana do wymiarów i kształtu produktów, na których chcemy umieszczać wydruki.

Jak wygrzewać DTF?

Czas wygrzewania transferu DTF może znacząco się różnić, w zależności od jego rozmiarów, zastosowanych kolorów, rodzaju folii, atramentów i kleju. Ze względu wiele czynników, które mogą wpłynąć na efekt końcowy przy każdym nowym projekcie zalecamy przygotowanie wydruku testowego i oszacowanie temperatury, czasu i siły docisku prasy termotransferowej. Czas naniesienia termotransferu waha się średnio między 10, a 30 sekund.

Jakie tusze do DTF?

Wybór tuszu do drukarki DTF może wyraźnie wpłynąć na uzyskiwany efekt końcowy. Tusz odpowiada za nasycenie barw oraz trwałość nadruku. Dodatkowo, wybór niskiej jakości tuszu, może skutkować zatykaniem się układów dokujących drukarki, co w efekcie naraża użytkownika na dodatkowe koszty serwisowania maszyny.
W naszej ofercie posiadamy sprawdzone tusze Kodak, dedykowane drukowi DTF. Tusz Kodak został zaprojektowany z myślą o długiej żywotności maszyny, dzięki czemu maszyna jest mniej obciążona, a głowice mogą pracować dłużej.

Na jakie korzyści ze współpracy z API.PL wskazują nasi klienci?

 • DTF.PL MIDI45 – gwarancja na urządzenie 12 miesięcy, głowice drukujące objęte gwarancją 6 miesięcy,
 • Sprawdzony i przetestowany system druku transferów – materiały eksploatacyjne Kodak i Vesline – dopasowane rozwiązania, wieloletnie doświadczenie w technologii DTF
 • Instalację, szkolenie z obsługi i konserwacji podczas instalacji, instrukcja w języku polskim,
 • Zespół czterech wyspecjalizowanych serwisantów dla technologii DTF.

Zamów zestaw próbek i umów prezentację DTF

Produkty

DTF.PL MIDI45

Kompletna, automatyczna linia do produkcji transferów DTF.
Drukarka o maksymalnej szerokości druku 43cm, wyposażona w system cyrkulacji i mieszania białego tuszu zapewniającego bezpieczne użytkowanie drukarki. Proszkarka służy do automatycznej aplikacji kleju w proszku na zadrukowaną folię. Po aplikacji klej jest żelowany w tunelu suszącym. Na końcu linii automatyczna nawijarka odbiera gotowe transfery.

Zapytaj o finansowanie

Atramenty Kodak DTF

Wysokiej jakości atrament do DTF firmy Kodak w opakowaniach 1L.

Zobacz w sklepie

CADlink Digital Factory Apparel Epson Edition

CADlink Digital Factory Apparel Epson Edition to znacznie więcej niż oprogramowanie RIP. To kompletne rozwiązanie do zarządzania kolorami, przygotowania pracy i planowania produkcji. Zastosowanie tego programu pozwala na wykorzystanie drukarki Epson SC-F2200 do produkcji transferów DTF.

Pobierz trial

Folie DTF Kodak

Folia do druku DTF Kodak w roli o szerokości 45 cm to profesjonalny produkt dedykowany druku DTF tuszami Kodak DTF.

Proszek Kodak DTF

Proszek termotopliwy do druku DTF będący jedną ze składowych systemu Kodak DTF, który zapewnia stabilność wydruków.

URET -8020

Proszkowy klej termoaktywny.

Zobacz w sklepie

Go to top